Hlavní postava Sedmi poselství, vysokoškolská studentka Šárka, prožívá nesnadné období. Nedaří se jí rezonovat se světem, který ji obklopuje. Nalézat smysl v tom, co studuje a dělá. Touží po vzájemnosti s druhými bytostmi. Má pocit, že neexistuje východisko z kruhu nenaplňujících událostí. Ale pak se stane něco velmi neočekávaného a Šárka se ocitá před osudovou volbou.

Ale má opustit očekávané a dobře vyznačené směřování svého života a vydat se na cestu, o níž nic neví? Je delfín, kterého potkala ve snu, skutečný?

SEDM POSELSTVÍ je příběh o tom, že získat sílu potřebnou k řešení nelehkých okolností můžeme jen tehdy, máme-li odvahu následovat jemné signály, které se čas od času v našem životě objeví. Máme-li odvahu odbočit z pohodlné a široké dálnice na okresku, kterou neznáme; jen v duchu cítíme, že jsme s ní v bytostném souladu.
 
SEDM POSELSTVÍ je příběh o tom, že chceme-li změnu, je třeba obětovat své dosavadní cíle, rozpoznat, z čeho se raduje naše srdce, a odhodlat se za tím jít. 

SEDM POSELSTVÍ je knihou pro všechny, kdo se chtějí naučit přinášet více světla nejen do svého života. Pro všechny, kteří si chtějí umět vytvářet vlastní, nový, lepší svět.  

                                                                                                                                                                                                               David Vlk