Jirka-H--(1).jpg „Mějme odvahu jít za hlasem svého srdce.“

Jiří vystudoval psychologii, mediální studia a žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně. Pracoval na ženském primariátu pro léčbu závislostí, depresí a neurotických poruch v psychiatrické léčebně v Opavě. Zde strávil tři a půl roku, během kterých se účastnil intenzivního výcviku v terapii zaměřené na klienta (rogersovská psychoterapie).

V Roce 2006 publikoval na internetovém serveru Relaxuj – při jednom z rozhovorů se seznámil s paní Květou Fialovou, která se v březnu 2010 stala kmotrou jeho knihy Sedm poselství. V témže roce zpěvačka Lucie Nosová složila k této knize Delfíní píseň.

Paní Květa Fialová také namluvila další autorův příběh o cestě za svými sny – Stříbrný kocourek.

V současné době Jiří píše a přednáší o Enjoyingu – co ho k tomu vedlo, popisuje v článku „Co jsem se naučil v Domově důchodců, psychiatrické léčebně; od dětí, slavných osobností i obyčejných lidí aneb 12 způsobů jak mít teď hned lepší den.

DALŠÍ LIDÉ STOJÍCÍ U ZRODU ENJOYINGU

Design webu: Petr Kameník (grafické studio Pux). Technické konzultace: Dušan Lapáček (reklamní agentura Lepor). Obsahové konzultace: Petr Marťán (www.inspiruj.cz), Iveta Holušková (www.centrum-kaminek.cz), Beatka (www.interestscrapbook.blogspot.cz), Hana Dočkalová (www.pomocteluidusi.cz), Hanka a Bohumír Jehličkovi (www.chinarelax.cz),Tomáš Opravil, Veronika Bartošková, Veronika Trčková a další. Pilotní název Enjoy yourself! vytvořila Simona Luteránová (studenkta Fakulty sociálních studií MU v Brně) a finální verzi ENJOYING Michal Hrubý (profesionální copywriter). Enjoying svou tvorbou obohacovala ostravská malířka a spisovatelka Karla Miková (www.energetickeobrazy.cz). Zvláštní poděkování patří Davidu Vlkovi za jeho pomoc, práci a působení v Enjoyingu v počátečních měsících jeho fungování. Občas na mých seminářích hostuje Adéla Chytilová - její spřízněný web zabývající se sebeláskou: www.sebe-laska.cz.

Aktuálně pro další inspiraci velmi doporučuji uchvacující obrazy české malířky Sabiny Doskočilové s osobním poselstvím pro každého, kdo si u ní obraz nechá vyhotovit: www.sabinotic-art.com.